lis 30 2016 Lokaty bankowe - ich najbardziej znaczące...
Komentarze: 0

Ilość lokat bankowych otwieranych i prowadzonych przez Polaków jest zbyt niska! A przecież to bardzo istotne, aby oszczędzać pieniądze - nie wiemy co przyniesie przyszłość, poza tym trzymanie swoich pieniędzy w przysłowiowej skarpecie nie ma najmniejszego sensu. Owszem, spora część polskiego społeczeństwa nie zarabia na tyle odpowiednio, aby móc zaoszczędzić chociażby złotówkę, ale nie da się ukryć, że bardzo dużo osób byłaby w stanie bez najmniejszego problemu oszczędzać, ale najwidoczniejszej nie czują takiej potrzeby. A może nie ufają bankom? Wychodzą z takiego założenia, iż oszczędzanie pieniędzy na lokacie bankowej nie ma jakiegokolwiek sensu? Miejmy nadzieję, że ten tekst sprawi, iż nikt nie będzie miał wątpliwości odnośnie zalet takiego rozwiązania...

Sprawdź lokaty na stronie https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/

                Przede wszystkim na lokacie bankowej nasze pieniądze nie tracą na wartości. Chociaż lokata nie jest wysoko oprocentowana - ale i ryzyko utraty pieniędzy nie istnieje, do tego jest słynny podatek Belki, to chyba czymś całkowicie jasnym jest to, że coś tam zarobimy. Nie będą to duże pieniądze, ale lepiej kilka złotych niż nic. Poza tym lokata sprawia, iż nie wydamy swoich pieniędzy na byle co. Człowiek to jednak istota mocno konsumpcyjna, czyli lokaty bankowe chronią nas przed zbędnymi wydatkami, których po pewnym czasie będziemy mniej bądź bardziej żałowali. Lokata bankowa sprawia również, że czujemy się pewniej, spokojniej patrzymy we własną przyszłość - po prostu zdajemy sobie świetnie sprawę z tego, iż nawet w wyniku utraty pieniędzy czy konieczności pilnego wydania pieniędzy, będziemy mieli środki finansowe.

 

                Czyli lokata bankowa jest strzałem w dziesiątkę dla osób, którym co prawda nie zależy na dużych zyskach, a po prostu na tym, aby zebrane przez nich środki finansowe nie zostały szybko wydane, ani nie traciły na wartości. Na lokacie bankowej najzwyczajniej w świecie nie można stracić, można tylko zyskać. Nie tylko pieniądze, ale również spokój i wolność finansową.

stradum : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz